Tygodnik Makowski

Niedziela, 24 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. red.
fot. red.

Z powiatu na Jasną Górę

11.09.2017 13:30:00

Już od 29 lat delegacja z Czerwonki i z powiatu makowskiego pielgrzymuje na Jasną Górę na ogólnopolskie dożynki organizowane w przez związek Rolników Indywidualnych „Solidarność”.
Tegoroczne dożynki jasnogórskie, pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej”, odbyły się w niedzielę 3 września. I jak co roku od 29 lat, w dożynkach uczestniczyła delegacja rolników z powiatu makowskiego. Ponad pięćdziesięcioosobowa wycieczka, wyjechała w sobotę rano, 2 września z parafii Świętej Marii Magdaleny w Czerwonce. W drodze do Częstochowy zwiedzili Panteon Wielkich Polaków w świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Po dotarciu na Jasną Górę pielgrzymi – mieszkańcy gmin Czerwonka, Sypniewo i Makowa uczestniczyli w mszy inaugurującej, apelu jasnogórskim oraz w nocnej drodze krzyżowej na jasnogórskich wałach.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Duathlon w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...

  • Początek roku szkolnego w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...

  • Dożynki powiatu makowskiego

    W niedzielę, 3 września na błoniach w Nowym Krasnosielcu odbyły się dożynki powiatu makowskiego połączone z obchodami Dni Krasnosielca. Były piękne wieńce dożynkowe przygotowane przez każdą z gmin powiatu, odznaczenia dla rolników i występy zespołów. Zobacz galerie...