Tygodnik Makowski

Sobota, 21 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Skarży się na opłaty za śmieci

15.03.2017 08:29:33

Właściciel domku letniskowego leżącego na terenie gminy Rzewnie skarży do sądu uchwałę w sprawie opłat za odbiór śmieci. Rada Gminy odpiera zarzuty. Twierdzi, że opłaty ustalono zgodnie z obowiązującymi przepisami. I stanowią odzwierciedlenie kosztów, które z tego tytułu ponosi gmina.

 Uchwałę o opłatach za odbiór odpadów z domków letniskowych podjęła Rada Gminy w Rzewniu pod koniec maja 2015 roku. Zgodnie z nią przyjęto dwie opłaty ryczałtowe, płatne raz w roku. Pierwsza w wysokości 157,5 zł rocznie za odpady segregowane, druga to 262,5 zł rocznie za odpady niesegregowane. To znaczny wzrost biorąc pod uwagę, że wcześniej właściciele domków letniskowych płacili dużo mniej. Deklarowali ilość miesięcy, w których przebywają w domku, a opłata naliczana była tak jak mieszkańcom gminy zameldowanym na stałe, czyli 15 zł miesięcznie za śmieci segregowane i 25 zł za niesegregowane. 

autor: k.k.

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

 • a.a, 2017-10-01 21:43:43
  oplata za smieci
  to jest ta ,,DOBRA ZMIANA",wszystko drozeje ,mowia ze to wina Brukseli!!!!!!!!! zwykle klamstwo. jak mozna zadac 420 zl rocznie od domku wczasowego??? skandal Rady Gminy,ze tyle uchwalila, nie majac dobrej wyobrazni.
 • eva, 2018-05-04 14:00:47
  odpady komunalne
  Opłata 157, 50 za zabieranie odpadów raz w miesiącu to kpina. Śmieci każdorazowo muszę zabierać do Warszawy. Zostawiłam raz na bramie zawieszone w worku to sąsiedzi zbierali w obrębie kilku kilometrów bo wszystko rozdrapały zwierzęta. Płacę za cały rok a przebywam tylko w letnie miesiące głównie w weekendy.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Festyn Rodzinny w Sypniewie

  Zespoły D-Bomb, Maraquja i Jambo Africa zagrały na Festynie Rodzinnym w Sypniewie. Zobacz galerie...

 • Stopa 2018

  Fotorelacja z Przeglądu Kabartetów Stopa i koncertu Boys Zobacz galerie...

 • Prezydent Polski odwiedził Maków

  Andrzej Duda prezydent Polski przyjechał do Makowa. Zobacz galerie...