Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Skarży się na opłaty za śmieci

15.03.2017 08:29:33

Właściciel domku letniskowego leżącego na terenie gminy Rzewnie skarży do sądu uchwałę w sprawie opłat za odbiór śmieci. Rada Gminy odpiera zarzuty. Twierdzi, że opłaty ustalono zgodnie z obowiązującymi przepisami. I stanowią odzwierciedlenie kosztów, które z tego tytułu ponosi gmina.

 Uchwałę o opłatach za odbiór odpadów z domków letniskowych podjęła Rada Gminy w Rzewniu pod koniec maja 2015 roku. Zgodnie z nią przyjęto dwie opłaty ryczałtowe, płatne raz w roku. Pierwsza w wysokości 157,5 zł rocznie za odpady segregowane, druga to 262,5 zł rocznie za odpady niesegregowane. To znaczny wzrost biorąc pod uwagę, że wcześniej właściciele domków letniskowych płacili dużo mniej. Deklarowali ilość miesięcy, w których przebywają w domku, a opłata naliczana była tak jak mieszkańcom gminy zameldowanym na stałe, czyli 15 zł miesięcznie za śmieci segregowane i 25 zł za niesegregowane. 

autor: k.k.

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • a.a, 2017-10-01 21:43:43
  oplata za smieci
  to jest ta ,,DOBRA ZMIANA",wszystko drozeje ,mowia ze to wina Brukseli!!!!!!!!! zwykle klamstwo. jak mozna zadac 420 zl rocznie od domku wczasowego??? skandal Rady Gminy,ze tyle uchwalila, nie majac dobrej wyobrazni.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...