Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 25 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl

Skarży się na opłaty za śmieci

15.03.2017 08:29:33

Właściciel domku letniskowego leżącego na terenie gminy Rzewnie skarży do sądu uchwałę w sprawie opłat za odbiór śmieci. Rada Gminy odpiera zarzuty. Twierdzi, że opłaty ustalono zgodnie z obowiązującymi przepisami. I stanowią odzwierciedlenie kosztów, które z tego tytułu ponosi gmina.

 Uchwałę o opłatach za odbiór odpadów z domków letniskowych podjęła Rada Gminy w Rzewniu pod koniec maja 2015 roku. Zgodnie z nią przyjęto dwie opłaty ryczałtowe, płatne raz w roku. Pierwsza w wysokości 157,5 zł rocznie za odpady segregowane, druga to 262,5 zł rocznie za odpady niesegregowane. To znaczny wzrost biorąc pod uwagę, że wcześniej właściciele domków letniskowych płacili dużo mniej. Deklarowali ilość miesięcy, w których przebywają w domku, a opłata naliczana była tak jak mieszkańcom gminy zameldowanym na stałe, czyli 15 zł miesięcznie za śmieci segregowane i 25 zł za niesegregowane. 

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Duathlon w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...

  • Początek roku szkolnego w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...

  • Dożynki powiatu makowskiego

    W niedzielę, 3 września na błoniach w Nowym Krasnosielcu odbyły się dożynki powiatu makowskiego połączone z obchodami Dni Krasnosielca. Były piękne wieńce dożynkowe przygotowane przez każdą z gmin powiatu, odznaczenia dla rolników i występy zespołów. Zobacz galerie...