Tygodnik Makowski

Czwartek, 12 grudnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Przedszkole w Różanie. Najpierw przyjmują swoich

17.03.2015 10:45:00

Przypadki, w których dziecko nie jest przyjmowane do przedszkola w Różanie, są odosobnione – zapewnia Piotr Świderski, burmistrz gminy Różan. Dodaje, że decyzje odmowne dotyczą zaledwie kilku osób, które nie spełniają kryteriów wyznaczonych w ustawie o systemie oświaty.

 

Burmistrz Piotr Świderski zapewnia, że w gminie nie ma problemu z przyjęciem do przedszkoli.

- Większość dzieci jest przyjmowana w pierwszym etapie – mówi burmistrz. – Po przejściu przez drugi etap rekrutacji nie przyjmowane są dzieci tylko w szczególnych sytuacjach. Na przykład kiedy rodzice nie pracują. Mamy sytuacje, kiedy do naszego przedszkola chodzą dzieci rodziców nie mieszkających w Różanie, ale tu pracujących. Są przyjmowane wtedy, kiedy mamy wolne miejsca w przedszkolu. Wtedy też obciążamy kosztami pobytu dziecka w przedszkolu gminę, z której mieszkają rodzice – dodaje. Zapewnia również, że gdy wejdą w życie przepisy obejmujące obowiązkiem przedszkolnym 3-latki, rozważy powiększenie przedszkola. Zastrzega jednak, że będzie to zależało od ilości dzieci uczęszczających do różańskiego przedszkola. Rekrutacja do przedszkola w Różanie trwa do 15 kwietnia.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...

  • Przytul psa

    Fot. archiwum Przystanku na Cztery Łapy Zobacz galerie...

  • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

    W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...