Tygodnik Makowski

Niedziela, 29 listopada 2015

fot. (olk)
fot. (olk)

Muzeum rolnictwa w Ciepielewie otwarte

27.06.2013 11:40:00

„Małe Muzeum Rolnictwa – to pomnik pamięci twojego ojca, dziada i pradziada”. Pod takim hasłem otworzyło swoje podwoje jedyne w powiecie makowskim muzeum rolnictwa. Mieści się w Ciepielewie w gminie Szelków i jest własnością Adama Jankowskiego – znanego w okolicy stolarza, działacza, pasjonata historii i kolekcjonera.

 

Można w nim podziwiać dawne narzędzia i maszyny rolnicze, powozy, bryczki, sprzęty gospodarstwa domowego, naczynia i inne przedmioty. Ciekawostką jest konny wóz strażacki z XIX w., znajdujący się niegdyś na wyposażeniu straży pożarnej w Węgrzynowie. A także schron zrębowy – niewielki domek na kołach, stanowiący dawniej pomieszczenie socjalne dla pracowników leśnych. Warta obejrzenia jest także XIX-wieczna maglownica, podarowana na otwarcie muzeum przez rzemieślników z Makowa. Sprzęty stanowiące wyposażenie muzeum gromadzone były przez wiele lat. Adam Jankowski sam wszystko naprawiał, czyścił i przygotowywał do ekspozycji. 

Na zdjęciu Adam Jankowski na tle eksponatów muzealnych

autor: (olk)

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Święto Niepodległości w ŻAK-u

    Uczniowie w widowisku artystyczno-historycznym mówili o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Zobacz galerie...

  • Po raz kolejny Maków był gospodarzem Mistrzostw Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów.

    W turnieju wzięło udział 56 zawodniczek z 28 klubów. Zobacz galerie...

  • Dzień Patrona w ŻAK-u

    Fot. (olk) Zobacz galerie...

Tagi

Więcej